Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!
– Nasza ekspozycja pokazuje nieco inne oblicze „najsławniejszego” polskiego miasta. Zawiera wiele ciekawych informacji i anegdot, wzbogaconych obszernym materiałem ilustracyjnym – mówi Agnieszka Górska z Biblioteki Politechniki Krakowskiej, współautorka – wspólnie z Anną Kraus – koncepcji oraz opracowania merytorycznego i graficznego wystawy. Nad jej przygotowaniem technicznym i upublicznieniem pracowali Szymon Zdebski i Dorota Lipińska z Biblioteki PK. Dzień Budowlanych zgromadził wielu gości. Na widowni Opery Krakowskiej zasiedli m.in. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Jerzy Muzyk, II zastępca prezydenta Krakowa ds.
Polsko-czeski projekt naukowy z finansowaniem w ramach konkursu CEUS-UNISONO
Wraz z listem powitalnym od rektora PK, niemowlęta otrzymują zestaw upominków. Finansowe oraz merytoryczne wsparcie zapewnia także, wyjątkowa w skali kraju, jednostka – FutureLab PK. To wyjątkowa przestrzeń, w której studenci Politechniki Krakowskiej mogą realizować swoje projekty naukowe. Jednostka wspiera ich zarówno finansowo, jak i organizacyjnie.
Marzenie o domu pod miastem a transport przyjazny dla klimatu – wnioski z międzynarodowego projektu
W roku 2018, świętująca wówczas jubileusz trzydziestolecia Orkiestra otrzymała nagrodę „Polonia Minor”, która przyznawana jest przez samorząd województwa małopolskiego za budowanie potencjału kulturalnego oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Nabór do pierwszej edycji studiów już trwa (zgłoszenia w trybie ciągłym). Zajęcia prowadzić będą eksperci Politechniki Krakowskiej oraz specjaliści z firm o ugruntowanej pozycji rynkowej w działalności związanej z cyberbezpieczeństwem. Bezpieczeństwa systemu OT i IT, których wspólnie z partnerami wykształci Politechnika, będą mieć interdyscyplinarną wiedzę m.in.
Marta Tyrka nową przewodniczącą Parlamentu Samorządu Studenckiego PK
– To był akurat czas finału poprzedniej edycji Koła Naukowego ABB, w którym brała udział nasza koleżanka z uczelni Agnieszka Tkaczyk, autorka elektronicznej protezy dłoni. Jej sukces zachęcił nas do aplikowania – wyjaśnia Zuzanna Gwiazdonik. Uczestnicy Koła Naukowego, działającego przy Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB w Krakowie, mogą korzystać z pomocy naukowców i specjalistów, zaplecza technologicznego, a także wsparcia finansowego firmy. Do studentów uczelni technicznych i uczniów szkół średnich. 10 różowych skrzyneczek ze środkami higieny osobistej dla członkiń społeczności Politechniki Krakowskiej – studentek i pracownic – zostało zamontowanych w budynkach Politechniki Krakowskiej. “Różowa skrzyneczka” to akcja społeczna fundacji pod taką samą nazwą, walcząca z wykluczeniem i Najlepsze bonusy do gry Plinko tabu menstruacyjnym, a promująca powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej.
Chemicy z Politechniki w Laboratorium Inżynierii Wiatrowej. Niezwykły projekt Macieja Pilcha i jego zespołu
- Członkowie ESN PK, organizatorzy „You don’t need eyes to see”, zaprosili studentów zagranicznych do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
- Laureaci wyłonieni w szóstej i zarazem ostatniej rundzie konkursu (238 osób) zajmują się różnorodną tematyką badawczą, która jest ważna i aktualna dla społeczeństw i środowiska naturalnego XXI wieku.
- Studenci w Budapeszcie domagali się radykalnej zmiany ustroju – żądali wolności słowa, wolnych wyborów oraz niezależności Węgier od ZSRR.
- W związku z powyższym Politechnika Krakowska postanawia zaprzestać współpracy z Federacją Rosyjską i wstrzymać kontakty z rosyjskimi naukowcami, uczelniami i ośrodkami badawczymi.
Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Wspierania Budownictwa Zrównoważonego i Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Celem wydarzenia jest wsparcie studentek i inżynierek wkraczających na rynek pracy. Patronat nad Forum Kobiet objęły Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej, Małopolska Izba Inżynierów, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Eurovia Polska S.A. Na spełnienie marzeń bardzo wymagających klientów kolei postawili też Natalia Babiuch i Wiktor Surman.
… Warto podkreślić, że Andrzej podczas spotkań był zawsze opanowany. Cechowała Go wielka kultura osobista i taktowne traktowanie rozmówców. Niezależnie od rodzaju problemu i jego złożoności starał się szukać racjonalnych rozwiązań. Rozumiał złożoność części problemów i konieczność kompleksowego podejścia do ich rozwiązania. Jeżeli uznał po czasie, że można było znaleźć racjonalniejsze rozwiązanie, to nie wahał się i dokonywał stosownej korekty.